מוז"ה בקהילה

מוז"ה בקהילה

התפיסה החברתית של מוז"ה רואה בחינוך לאמנות דרך להבנת האחר, ביטוי אישי וכמצע לדיאלוג רב-תרבותי אישי וחברתי. צוות מוז"ה יוזם ומפעיל אירועים ותוכניות במרחב הציבורי כחלק מהחיבור לקהילה ומזמין קהלים שונים לקחת חלק בעשייה יצירתית, חברתית משותפת.
 
"מוזיאון על הדשא"
מידי שנה בחוה"מ סוכות,  מזמין צוות מוז"ה את הקהל  הרחב לקחת חלק באירוע אמנות קהילתי ייחודי. האירוע מתקיים בגן – הפסלים של המוזיאון ובתערוכות ומשלב סדנאות אמנות, ביקורים פעילים בתערוכות, מיצבים ושלל פעילויות אמנותיות המיועדות למגוון רחב של גילאים.

"מוזיאון על הדשא" בעדלאידע העירונית
כחלק משיתופי הפעולה העירוניים חבר צוות מוז"ה לאירוע העדלאידע ומידי פורים מוקם על שטחי גן הפסלים ורחבת המוזיאון מתחם אמנות המזמין את מאות משתתפי האירוע ליצור, ולבקר בתערוכות המוזיאון.

"קו האופק" תלמידי ביה"ס אופק נפגשים במוזיאון
פרויקט "קו האופק" מזמין תלמידים מבית הספר "אופק" – בי"ס לחינוך מיוחד, לתלמידים מתבגרים על הרצף האוטיסטי ובעלי מוגבלות שכליות התפתחותית, למפגשים במוזיאון. בשיתוף עם צוות בית הספר גובשה תכנית מותאמת ובמהלך השנה פוקדים תלמידי בית הספר באופן קבוע את המוזיאון לביקורים ולסדנאות.

"מחוייבות אישיות"
כחלק מפרויקט "מחויבות אישית" של תלמידי כיתות ט' ו-י' בהרצליה, בנינו תוכנית שמכשירה את משתתפיה לתרום תרומה משמעותית לקהילה באמצעות אמנות ויצירה. צוות מוז"ה מכשיר את בני הנוער ליזום ולהנחות סדנאות יצירה המיועדות לאוכלוסיות מוחלשות ולקהל הרחב.

"פיקניק אמנות"
שיתוף פעולה עירוני בין צוות מוז"ה וצוות מרכז אגדה לגיל הרך, הוביל לסדרת מפגשי קיץ יצירתיים הפתוחים חינם לכל המשפחה.
המפגשים היצירתיים, בהנחיית צוות מוז"ה וצוות אגדה, מתקיימים בגן הפסלים של המוזיאון בחודשים יולי-אוגוסט, אחת לשבוע.  הפעילויות מסתיימות במופעי מוסיקה, תאטרון ותנועה באמפיתאטרון של המוזיאון.