הפעם ציור! | אסכולת הציור החדשה של דיסלדורף / ציירים צעירים בוגרי בצלאל

אוצר: ד"ר מרטין הנטשל
28 בפבר', 2004 - 5 ביוני, 2004

אמנים: סוניה ארץ, סוזנה גירינג, תום ואגנר, מנואלה ווסובסקי, רוזילנה לודוביקו, מקס שולצה, טיאנהונג שנג, שטפני פון שרטר, בן בן רון, מאיה גולד, אופיר דור, ורד נחמני, שי צורים, יוסף קריספל, תמר שקין
this time painting
לתערוכה אסכולת הציור החדשה של דיסלדורף קדמה עבודת מחקר ממושכת שהתבססה על תערוכות הסיבובים, תערוכות בוגרים שהתקיימו באקדמיה עצמה ואשר הצליחו למשוך עוד ועוד אוצרים מבחוץ, וכתוצאה מכך גדל שיעור ההשתתפות בתערוכות בינלאומיות. על רקע מסורת הציור המבוססת והחיונית של דיסלדורף, שהונחלה לתלמידי האקדמיה על-ידי מורים שונים בעבר ובהווה, ניכר שיצירתם של בוגרי האקדמיה, בעיקר בתחום הציור, מצטיינת באיכות גבוהה במיוחד. התערוכה מציעה חתך רוחב של הגישות ושל האפשרויות שניתן לזהות כיום בתחום הציור, המעידות בבירור על יומרות בינלאומיות.
ההתמקדות בדיסלדורף משקפת, כאמור, את מסורתה המפוארת של העיר, אך השפעתה של "אסכולת ציור" זו חורגת בבירור מתחומיה. לאמנים מן האקדמיה דוגמת הלמוט דורנר, קתרינה גרוסה, תומאס הובר, מרקוס אוהלן, מיכאל פאן אופן, אנדראס שולצה, דירק סקרבר ורבים אחרים שמור מקום של כבוד בסצינת האמנות הבינלאומית. המטרה שעמדה לנגד עיניי בתערוכה זו הייתה ללוות את ציירי הדור הצעיר (ילידי 1978-1969) בצעדיהם הראשונים להכרה בינלאומית.

להמשך קריאה...