המענק לאמנות עכשווית ע"ש לורן ומיטשל פרסר

לוגו פרס פרסר

המענק לאמנות עכשווית ע"ש לורן ומיטשל פרסר הוא מענק שנתי המבקש לקדם מצוינות באמנות העכשווית בישראל ולשקף את המורכבות רבת הגוונים של החברה והתרבות המקומית. המענק מעודד ביטוי אמנותי רב-קולי ומביע אמון בעשייה המוזיאלית בארץ. מדי שנה בוחרים התורמים מתוך תוכנית התערוכות השנתית של המוזיאון תערוכת יחיד אחת, של אמנית או אמן תושבי הארץ, והמענק מסייע לממשה.

 

מיכל ממיט וורקה זוכת המענק לאמנות עכשווית ע"ש לורן ומיטשל פרסר לשנת 2020

מיכל ממיט
צילום: מגד גוזני

 

נולדה 1982, אתיופיה, עלתה לישראל ב-1984, חיה ועובדת בתל-אביב.

ממיט-וורקה בוגרת המחלקה לאמנות בשנקר (2013), ולמדה ציור גם אצל ישראל הירשברג, ארם גרשוני, ובמסלול האמנות בבית הספר מוסררה, ירושלים. הציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות, בין השאר במוזיאון ארץ ישראל, תל-אביב; בית האמנים, תל-אביב; ובית האמנים, ירושלים. זוכת הפרס לאמנות חזותית ע"ש מירון סימה לשנת 2019.

לינק לתערוכת הפרס

 

ורד אהרונוביץ' זוכת המענק לאמנות עכשווית ע"ש לורן ומיטשל פרסר לשנת 2019
ורד אהרונוביץ

צילום: מיכאל לירן

 

נולדה 1980, בני יהודה, חיה ועובדת בתל-אביב.

אהרונוביץ' היא בוגרת תואר ראשון של המחלקה לאמנות בבצלאל האקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים (2004), ובוגרת תואר שני באמנות של אוניברסיטת חיפה (2009). היא הציגה בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות רבות, ביניהן במוזיאון ישראל, ירושלים, ובמוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית. זכתה בפרס משרד התרבות לאמן צעיר, מענק מפעל הפיס ומענק קרן רבינוביץ' לאמנויות. נמנית עם מקימי וחברי הגלריה השיתופית חנינא בתל-אביב.

לינק לתערוכת הפרס

 

גסטון צבי איצקוביץ זוכה המענק לאמנות עכשווית ע"ש לורן ומיטשל פרסר לשנת 2018
גסטון צבי איצקוביץ

צילום: עוז ברק

 

נולד 1974, בואנוס איירס, ארגנטינה. עלה לישראל ב-1980. חי בנווה אילן, עובד בתל-אביב.

איצקוביץ סיים בהצטיינות לימודי צילום בבית הספר לצילום מוסררה ב-2000, וב-2009 סיים את התכנית ללימודי המשך באמנויות וצילום של בצלאל. תצלומיו הוצגו בתערוכות רבות בארץ ובחו"ל, בין השאר במוזיאון תל-אביב לאמנות; במוזיאון ישראל, ירושלים; ובמוזיאון חיפה לאמנות. איצקוביץ זכה בפרסים רבים, בהם פרס ז'ראר לוי לצלם צעיר מטעם מוזיאון ישראל (2008) ופרס האמן הצעיר מטעם משרד התרבות (2010). יצירותיו מתמקדות בנופים, בדיוקנאות אדם ובאינטראקציה ביניהם, בהקשרים חברתיים ופוליטיים.

לינק לתערוכת הפרס

 

Facebook
Twitter
Instagram
Pinterest